  • RDE5C1H272J0M1C03A
RDE5C1H272J0M1C03A
advertisement
Manufacturer No:
RDE5C1H272J0M1C03A
HK JDW NO:
535-RDE5C1H272J0M1C03A
Description:
RDE 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 16817
Step5Bar-code shipping tag
RDE5C1H272J0M1C03A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2700pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm