  • RDE5C2A1R0C0K1H03B
RDE5C2A1R0C0K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDE5C2A1R0C0K1H03B
HK JDW NO:
535-RDE5C2A1R0C0K1H03B
Description:
RDE 1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 500
Step5Bar-code shipping tag
RDE5C2A1R0C0K1H03B
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    1610
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm