  • RDE5C2A471J0P1H03B
RDE5C2A471J0P1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDE5C2A471J0P1H03B
HK JDW NO:
535-RDE5C2A471J0P1H03B
Description:
RDE 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 500
Step5Bar-code shipping tag
RDE5C2A471J0P1H03B
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Composition
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2010
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Width
    2.5mm