  • RDEC71E225K1K1H03B
RDEC71E225K1K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDEC71E225K1K1H03B
HK JDW NO:
535-RDEC71E225K1K1H03B
Description:
RDE 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 430
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RDEC71E225K1K1H03B
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    X7S
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    1812
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.15mm