  • RDED72J274K5E1C13A
RDED72J274K5E1C13A
advertisement
Manufacturer No:
RDED72J274K5E1C13A
HK JDW NO:
535-RDED72J274K5E1C13A
Description:
270nF 630V Ceramic Capacitor 10% Radial
Quantity:
In Stock : 17404
Step5Bar-code shipping tag
RDED72J274K5E1C13A
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    270nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X7T
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    7.5mm