  • RDED72W333K2M1C11A
RDED72W333K2M1C11A
advertisement
Manufacturer No:
RDED72W333K2M1C11A
HK JDW NO:
535-RDED72W333K2M1C11A
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% -33/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 15590
Step5Bar-code shipping tag
RDED72W333K2M1C11A
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -33/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X7T
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    5.9944mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    3.1496mm