  • RDER71H104K0P1C03B
RDER71H104K0P1C03B
advertisement
Manufacturer No:
RDER71H104K0P1C03B
HK JDW NO:
535-RDER71H104K0P1C03B
Description:
RDE 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 9262
Step5Bar-code shipping tag
RDER71H104K0P1C03B
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Composition
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
    No
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2010
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Width
    2.5mm