  • RDER71H154K1M1C03A
RDER71H154K1M1C03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER71H154K1M1C03A
HK JDW NO:
535-RDER71H154K1M1C03A
Description:
RDE 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 6300
Step5Bar-code shipping tag
RDER71H154K1M1C03A
    Radial
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.124W 4.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    1812
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3.15mm