  • RDER72A222K0K1H03B
RDER72A222K0K1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RDER72A222K0K1H03B
HK JDW NO:
535-RDER72A222K0K1H03B
Package:
Radial
Description:
RDE 2200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 15771
Step5Bar-code shipping tag
RDER72A222K0K1H03B
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm