  • RDER72E332K2K1A11B
RDER72E332K2K1A11B
advertisement
Manufacturer No:
RDER72E332K2K1A11B
HK JDW NO:
535-RDER72E332K2K1A11B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RDE 3.3nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 12390
Step5Bar-code shipping tag
RDER72E332K2K1A11B
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    2012
  • Voltage
    250V
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height
    3.15mm
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.5mm