  • RDER72J104K8M1C11A
RDER72J104K8M1C11A
advertisement
Manufacturer No:
RDER72J104K8M1C11A
HK JDW NO:
535-RDER72J104K8M1C11A
Description:
RDE 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Lx0.124W 7.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 11061
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RDER72J104K8M1C11A
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.124W 7.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.15mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.5mm