  • RDER72J223K3M1H03A
RDER72J223K3M1H03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER72J223K3M1H03A
HK JDW NO:
535-RDER72J223K3M1H03A
Description:
RDE 0.022μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2306
Step5Bar-code shipping tag
RDER72J223K3M1H03A
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 4 months ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.295 7.50mm
  • Length
    5.5118mm
  • Width
    3.9878mm