  • RDER73A333K4M1H03A
RDER73A333K4M1H03A
advertisement
Manufacturer No:
RDER73A333K4M1H03A
HK JDW NO:
535-RDER73A333K4M1H03A
Description:
RDE 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 2481
Step5Bar-code shipping tag
RDER73A333K4M1H03A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    3016
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    4mm