  • RG3216V-2872-D-T5
RG3216V-2872-D-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG3216V-2872-D-T5
HK JDW NO:
740-RG3216V-2872-D-T5
Datasheet:
RG3216V-2872-D-T5
Description:
RG Series, Thin Film, 28.7kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG3216V-2872-D-T5
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    28.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm