  • RHE5G2A121J1A2A03B
RHE5G2A121J1A2A03B
advertisement
Manufacturer No:
RHE5G2A121J1A2A03B
HK JDW NO:
535-RHE5G2A121J1A2A03B
Description:
RH 120pF Ceramic Capacitor ±5% X8G 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10036
Step5Bar-code shipping tag
RHE5G2A121J1A2A03B
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    120pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4mm