  • RHE5G2A331J1DBA03A
RHE5G2A331J1DBA03A
advertisement
Manufacturer No:
RHE5G2A331J1DBA03A
HK JDW NO:
535-RHE5G2A331J1DBA03A
Description:
RH 330pF Ceramic Capacitor ±5% X8G 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10746
Step5Bar-code shipping tag
RHE5G2A331J1DBA03A
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    X8G
  • Composition
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm