  • RHE5G2A681J1M1A03A
RHE5G2A681J1M1A03A
advertisement
Manufacturer No:
RHE5G2A681J1M1A03A
HK JDW NO:
535-RHE5G2A681J1M1A03A
Description:
RH 680pF Ceramic Capacitor ±5% X8G 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 16446
Step5Bar-code shipping tag
RHE5G2A681J1M1A03A
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Length
    4mm