  • RNC50J4273BSBSL
RNC50J4273BSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC50J4273BSBSL
HK JDW NO:
873-RNC50J4273BSBSL
Datasheet:
RNC50J4273BSBSL
Description:
FIXED RESISTOR, 427kOhm, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50J4273BSBSL
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    427kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Lead Length
    31.75mm
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Lead Diameter
    0.41 mm