  • RNC55H1101DSRSL
RNC55H1101DSRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H1101DSRSL
HK JDW NO:
873-RNC55H1101DSRSL
Datasheet:
RNC55H1101DSRSL
Description:
1.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H1101DSRSL
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm