  • RNCF2512DTE3K60
RNCF2512DTE3K60
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512DTE3K60
HK JDW NO:
762-RNCF2512DTE3K60
Datasheet:
RNCF2512DTE3K60
Description:
RNCF Series, Thin Film, 3.6kOhms, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512DTE3K60
    2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package
    2512
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    3.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm