  • RO17102NM
RO17102NM
advertisement
Manufacturer No:
RO17102NM
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-RO17102NM
Package:
Datasheet:
RO17102NM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RO17102NM
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to RO17102NM.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    N Type Male
  • Applications
    GSM, WLAN
  • Ingress Protection
    IP67
  • Power - Max
    50W
  • Gain
    2dBi
  • Frequency Range
    1.71GHz~2.17GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.9GHz
  • Height
    115.0112mm
  • Height (Max)
    4.528 115.00mm