  • RPE2C1H101J2P1A01B
RPE2C1H101J2P1A01B
advertisement
Manufacturer No:
RPE2C1H101J2P1A01B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-RPE2C1H101J2P1A01B
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
RPE2C1H101J2P1A01B 100pF Ceramic Capacitor 5% 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 7638
Step5Bar-code shipping tag
RPE2C1H101J2P1A01B
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    RPE2C1H101J2P1A01B
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2010
  • Height
    2.5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.5mm