  • RPE5C1H1R0C2S1B03A
RPE5C1H1R0C2S1B03A
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C1H1R0C2S1B03A
HK JDW NO:
535-RPE5C1H1R0C2S1B03A
Description:
RPE 1pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 15636
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C1H1R0C2S1B03A
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2010
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF