  • RPE5C2A101J2P1A03B
RPE5C2A101J2P1A03B
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C2A101J2P1A03B
HK JDW NO:
535-RPE5C2A101J2P1A03B
Description:
RPE 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 12019
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C2A101J2P1A03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
    Yes
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2010
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm