  • RPE5C2A332J3M2D03A
RPE5C2A332J3M2D03A
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C2A332J3M2D03A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-RPE5C2A332J3M2D03A
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RPE 3.3nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 13623
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C2A332J3M2D03A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    RPE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    2012
  • Height Seated (Max)
    6.2992mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.1496mm