  • RPE5C2A561J2M1A03A
RPE5C2A561J2M1A03A
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C2A561J2M1A03A
HK JDW NO:
535-RPE5C2A561J2M1A03A
Description:
RPE 560pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1446
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C2A561J2M1A03A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm