  • RPER11H104K2P1A01B
RPER11H104K2P1A01B
advertisement
Manufacturer No:
RPER11H104K2P1A01B
HK JDW NO:
535-RPER11H104K2P1A01B
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5027
Step5Bar-code shipping tag
RPER11H104K2P1A01B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    3.5mm
  • Length
    5mm