  • RPER72A103K2S2A03A
RPER72A103K2S2A03A
advertisement
Manufacturer No:
RPER72A103K2S2A03A
HK JDW NO:
535-RPER72A103K2S2A03A
Description:
RPE 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 7548
Step5Bar-code shipping tag
RPER72A103K2S2A03A
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm