  • RPER72A332K2P1A03B
RPER72A332K2P1A03B
advertisement
Manufacturer No:
RPER72A332K2P1A03B
HK JDW NO:
535-RPER72A332K2P1A03B
Description:
RPE 3300pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17060
Step5Bar-code shipping tag
RPER72A332K2P1A03B
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2010
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Dissipation Factor
    0.8 %
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V