  • S1210R-104H
S1210R-104H
advertisement
Manufacturer No:
S1210R-104H
HK JDW NO:
79-S1210R-104H
Step5Bar-code shipping tag
S1210R-104H
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    S1210R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    127mA
  • Inductance
    100μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    10Ohm Max
  • Max DC Current
    127mA
  • Frequency - Self Resonant
    8MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.5MHz
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm