  • SCRH4D18-3R9
SCRH4D18-3R9
advertisement
Manufacturer No:
SCRH4D18-3R9
HK JDW NO:
728-SCRH4D18-3R9
Step5Bar-code shipping tag
SCRH4D18-3R9
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    SCRH4D18
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Current Rating (Amps)
    1.79A
  • Current Rating
    880mA
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    880mA
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.207mm
  • Width
    5.207mm