  • SF-0603FP315-2
SF-0603FP315-2
advertisement
Manufacturer No:
SF-0603FP315-2
HK JDW NO:
103-SF-0603FP315-2
Datasheet:
SF-0603FP315-2
Description:
FUSE BOARD MNT 3.15A 24VDC 0603
Step5Bar-code shipping tag
SF-0603FP315-2
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    SinglFuse™ SF-0603FP
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Current Rating (Amps)
    3.15A
  • Base Part Number
    SF-0603
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Response Time
    Fast Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    50A