  • SH150S-1.87-53
SH150S-1.87-53
advertisement
Manufacturer No:
SH150S-1.87-53
HK JDW NO:
34-SH150S-1.87-53
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 250
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SH150S-1.87-53
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.614Lx0.591W 15.60mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.87A
  • Current Rating
    1.87A
  • Inductance
    53μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.388 9.85mm
  • Length
    15.5956mm
  • Width
    15.0114mm