  • SH150T-0.16-178
SH150T-0.16-178
advertisement
Manufacturer No:
SH150T-0.16-178
HK JDW NO:
34-SH150T-0.16-178
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Step5Bar-code shipping tag
SH150T-0.16-178
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.339Lx0.339W 8.60mmx8.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    160mA
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    178μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    5.1054mm
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm
  • Length
    8.6106mm
  • Width
    8.6106mm