  • SH150T-4.50-19
SH150T-4.50-19
advertisement
Manufacturer No:
SH150T-4.50-19
HK JDW NO:
34-SH150T-4.50-19
Package:
Radial, Horizontal - Corner Terminals
Step5Bar-code shipping tag
SH150T-4.50-19
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.957Lx0.925W 24.30mmx23.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    4.5A
  • Current Rating
    4.5A
  • Inductance
    19μH
  • Test Frequency
    10kHz
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    10kHz
  • Height
    9.8044mm
  • Height Seated (Max)
    0.386 9.80mm
  • Length
    24.3078mm
  • Width
    23.495mm