  • SM5S22A-001HE3/2D
SM5S22A-001HE3/2D
advertisement
Manufacturer No:
SM5S22A-001HE3/2D
HK JDW NO:
884-SM5S22A-001HE3/2D
Package:
DO-218AB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM5S22A-001HE3/2D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-218AB
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, PAR®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    3600W 3.6kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    101A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V