  • SMAJ12HR3G
SMAJ12HR3G
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ12HR3G
HK JDW NO:
799-SMAJ12HR3G
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 10365
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ12HR3G
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    DO-214AC, SMA
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Breakdown (Min)
    13.3V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    18.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    22V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    12V