  • SMB8J15CAHM3/H
SMB8J15CAHM3/H
advertisement
Manufacturer No:
SMB8J15CAHM3/H
HK JDW NO:
884-SMB8J15CAHM3/H
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMB8J15CAHM3/H
Step5Bar-code shipping tag
SMB8J15CAHM3/H
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive, Telecom
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    800W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    32.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V