  • SMF4L120CAQ-7
SMF4L120CAQ-7
advertisement
Manufacturer No:
SMF4L120CAQ-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-SMF4L120CAQ-7
Package:
DO-219AA
Datasheet:
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR PP
Step5Bar-code shipping tag
SMF4L120CAQ-7
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-219AA
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Diodes Incorporated
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 175°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SMF4L
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    133V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    193V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    120V