  • SMK325B7333KN-T
SMK325B7333KN-T
advertisement
Manufacturer No:
SMK325B7333KN-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-SMK325B7333KN-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
SMK325B7333KN-T
Description:
M 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SMK325B7333KN-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    630V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.9mm
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm
  • Thickness
    2.1082mm