  • SMR5103J63J01L4BULK
SMR5103J63J01L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR5103J63J01L4BULK
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SMR5103J63J01L4BULK
Package:
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial 63V-DC 40V-AC
Quantity:
In Stock : 686
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SMR5103J63J01L4BULK
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PPS
  • Size Code
    2810
  • Height
    2.5mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    6.5mm