  • SRN6045-220M
SRN6045-220M
advertisement
Manufacturer No:
SRN6045-220M
HK JDW NO:
103-SRN6045-220M
Datasheet:
SRN6045-220M
Description:
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 17Q-Factor Ferrite 1.5A 142mOhm DCR T/R
Step5Bar-code shipping tag
SRN6045-220M
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Steel
  • Weight
    785.990529mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SRN6045
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1.5A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    142mOhm Max
  • Max DC Current
    1.5A
  • Frequency - Self Resonant
    11MHz
  • Q @ Freq
    17 @ 2.52MHz
  • Current - Saturation
    1.9A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    1.5A
  • RMS Current (Irms)
    1.5A
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm