  • SRN6045TA-3R3Y
SRN6045TA-3R3Y
advertisement
Manufacturer No:
SRN6045TA-3R3Y
HK JDW NO:
103-SRN6045TA-3R3Y
Datasheet:
SRN6045TA-3R3Y
Description:
FIXED IND 3.3UH 5A 21 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRN6045TA-3R3Y
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    SRN6045TA
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    21mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    7.8A
  • Rated Current-Max
    5A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    5A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm