  • SS-5H-6.3A-APH
SS-5H-6.3A-APH
advertisement
Manufacturer No:
SS-5H-6.3A-APH
HK JDW NO:
255-SS-5H-6.3A-APH
Datasheet:
SS-5H-6.3A-APH
Description:
FUSE BOARD MOUNT 6.3A 300VAC RAD
Step5Bar-code shipping tag
SS-5H-6.3A-APH
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Radial, Box
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SS-5H
  • Size / Dimension
    0.335Lx0.169W x 0.329 H 8.50mmx4.30mmx8.35mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    6.3A
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Approval Agency
    CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    100A
  • Melting I2t
    176
  • DC Cold Resistance
    7.4Ohms