  • SWS-2.0-150
SWS-2.0-150
advertisement
Manufacturer No:
SWS-2.0-150
Manufacturer:
Amgis, LLC
HK JDW NO:
34-SWS-2.0-150
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SWS-2.0-150
Step5Bar-code shipping tag
SWS-2.0-150
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    SW
  • Size / Dimension
    0.925Lx0.925W 23.50mmx23.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Type
    Toroidal
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    2A
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    20kHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    20kHz
  • Height
    13.4874mm
  • Height Seated (Max)
    0.541 13.75mm
  • Length
    23.495mm
  • Width
    23.495mm