  • T110B225M060AT
T110B225M060AT
advertisement
Manufacturer No:
T110B225M060AT
HK JDW NO:
417-T110B225M060AT
Description:
2.2μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 5Ohm 2-Termination Polar Tantalum Metal
Step5Bar-code shipping tag
T110B225M060AT
  • Package / Case
    Metal
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Packing Method
    Box
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    1μA
  • Diameter
    4.45mm
  • Length
    12.04mm