  • T491X336K035AH
T491X336K035AH
advertisement
Manufacturer No:
T491X336K035AH
HK JDW NO:
417-T491X336K035AH
Datasheet:
Description:
33μF ±10% 600mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0116mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T491X336K035AH
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.0116mA
  • Ripple Current
    209.6mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm