  • T495D226K035ATA260
T495D226K035ATA260
advertisement
Manufacturer No:
T495D226K035ATA260
HK JDW NO:
417-T495D226K035ATA260
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T495D226K035ATA260
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    T495
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Capacitance
    22 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm @ 100kHz