  • T521D107M025AHE0407280
T521D107M025AHE0407280
advertisement
Manufacturer No:
T521D107M025AHE0407280
HK JDW NO:
417-T521D107M025AHE0407280
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T521D107M025AHE0407280 Overview
For optimum efficiency, keep the ESR (Equivalent Series Resistance) at 40mOhm @ 100kHz.With a capacitance of 100μF, it operates.An AC voltage of -55°C~105°C powers it.High efficiency is enabled by the voltage rating of 25V.In the seated position, it has a maximum height of 0.122 3.10mm°C, so it is stable under all conditions.
T521D107M025AHE0407280 Features
a 40mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 100μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 25V
T521D107M025AHE0407280 Applications
There are a lot of KEMET T521D107M025AHE0407280 applications of tantalum polymer capacitors.
  • Power supplies
  • Notebook
  • Smart phone
  • LCD TV
  • Tablets
Step5Bar-code shipping tag
T521D107M025AHE0407280
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    KO-CAP® T521
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm