  • T521D226M050ATE090
T521D226M050ATE090
advertisement
Manufacturer No:
T521D226M050ATE090
HK JDW NO:
417-T521D226M050ATE090
Package:
2917 (7343 Metric)
Purchasing and Inquiry
T521D226M050ATE090 Overview
In order for ESR (Equivalent Series Resistance) to be as high as possible, it must remain at 90mOhm @ 100kHz.With 22μF capacitance, it operates.In order to ensure reliability, it operates at a voltage of 50V.It is capable of operating Temperature of -55°C~125°C.In the seated position, it has a maximum height of 0.122 3.10mm°C, so it is stable under all conditions.
T521D226M050ATE090 Features
a 90mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
the voltage - rated DC of 50V
an AC voltage of -55°C~125°C
T521D226M050ATE090 Applications
There are a lot of KEMET T521D226M050ATE090 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T521D226M050ATE090
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    KO-CAP® T521
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    90mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm